6 të vdekur dhe shumë të lënduar është bilanci pas motit të keq mbrëmë në Greqi
Rajoni dhe Politika

6 të vdekur dhe shumë të lënduar është bilanci pas motit të keq mbrëmë në Greqi

11.Jul.2019 11:37
0

Gjashtë turistë kanë ndërruar jetë mbrëmë pas motit të keq që kaploi pjesën veriore të Greqisë, ndërsa më shumë se tridhjetë të tjerë kanë ngelur të plagosur, kanë konfirmuar autoritetet greke.

Shefi i mbrojtjes civile Harlambos Sterjadis e ka përshkruar momentin si “fenomen i paparë më herët” i cili zgjati vetëm 20 minuta.

“Për herë të parë gjatë karierës sime 20 vjeçare kam parë një gjë të tillë, papritur ka filluar gjithçka” ka deklaruar Atanasion Kalcas, drejtor i qendrës medicinare të Nea Mudanjas, ku ishin pranuar shumë të plagosur.

“Këto kushte klimatike janë të jashtëzakonshme pasi që kjo periudhë e vitit është e nxehtë dhe e thatë” është shprehur meteorologu grek, Kearkos Mursakis.

Si të zhvilloni inteligjencën e fëmijëve tuaj!?
Stuhia godet edhe Jugun e Shqipërisë, era thyen pemët, ikin dritat (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration