440 palë këpucë për 440 gra viktima të dhunës në familje
Atraktive

440 palë këpucë për 440 gra viktima të dhunës në familje

08.Oct.2019 08:24
0

Në disa zona të Turqisë ekziston një zakon që pasi një person ndërron jetë, këpucët e tij/saj lihen te muri i shtëpisë.

Nisur nga kjo, artisti dhe dizajneri grafik, Vahit Tuna nga Turqia, zgjodhi 440 palë këpucë të zeza me takë të lartë për shkak të pamjes dhe simbolikës; 440 palë këpucë për 440 gra viktima të dhunës në familje.

Sipas të dhënave, 440 gra humbën jetën në vitin 2018 në Turqi, si pasojë e partnerëve abuzues.

Mercedes Benz X-Class, koncepti 6×6
Mësohen finalistët e çmimit “artistët e së nesërmes"
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration