250 raste të reja me koronavirus në Serbi
Rajoni dhe Politika

250 raste të reja me koronavirus në Serbi

12.Apr.2020 19:26
0

Sipas të dhënave më të fundit, 3.630 njerëz janë infektuar me koronavirus në Serbi dhe 80 kanë vdekur, sipas Shtabit të Krizave për luftimin e epidemisë.

Serbia është në izolim të plotë për 60 orë nga ora 17:00 e së premtes.

Nga raporti i fundit sot në ora 15.00, u testua një mostër prej 1.913 personash, nga të cilët 250 ishin pozitivë ndërsa më shumë se 400 pacientë janë shëruar deri më tani,

Serbia gjendet në ditën e 28 të gjendjes së jashtëzakonshme nga paralajmërimi i rastit të parë me Covid 19 dhe nga ajo kohë ka marrë masa të ndalimit të lëvizjes së lirë të qytetarëve./Titulli.com/

Lajçak bisedon me Vuçiqin për dialogun
30 thënie filozofike nga disa prej mendjeve më të ndritura!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration