Prokuroria jep detaje për vrasjen e katërfishtë në Viti, ishin nga Zvicrra
Rajoni dhe Politika

Prokuroria jep detaje për vrasjen e katërfishtë në Viti, ishin nga Zvicrra

31.Dec.2020 08:10
0

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka dhënë detaje për vrasjen e katërfishtë në Viti.

Prokuroria ka konfirmuar se një burrë rreth orës 18:00 (31 dhjetor) në fshatin Pozhoran të Vitisë, ka vrarë gruan, dy fëmijët e tij dhe më pas ka kryer vetëvrasje. 

Sipas Prokurorisë, motivet e këtij krimi për momentin ende nuk dihen.

“Sipas informatave fillestare, dyshohet se personi me inicialet F.Z., me armë zjarri ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij, të ndjerën M.Z. dhe dy fëmijët e tij, të ndjerët H.Z. dhe A.Z., ndërsa në fund ka kryer vetëvrasje”, thuhet në komunikatën e Prokurorisë.

Nënkoloneli i Policisë së Kosovës, Remzi Azemi tha se nga hetimet praprake konstatohet se 3 prej viktimave kanë qenë brenda shtëpisë, derisa njëri prej viktimave e që dyshohet se është dorasi, është gjetur i vdekur në kopshtin e shtëpisë.

“Dyshimi i parë është që kryefamiljari ka kryer vrasjen e bashkëshortes dhe djemve e më pas dyshohet se në kopshtin e shtëpisë e ka vrarë veten. Ne ende jemi në fazën fillestare. Ende janë duke punuar ekipet dhe ende nuk kemi informacione lidhur me motivin. Deri më tani kemi intervistuar disa deshmitarë”, tha Azemi.

 

77 vjet nga nisja e konferencës se Bujanit
Shtetet e Bashkuara dhe Kosova me marrëveshje për nxitje investimesh
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration