Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov anulon vizitën në Ballkan
Rajoni dhe Politika

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov anulon vizitën në Ballkan

28.Oct.2020 10:20
0

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka anuluar vizitën e tij në Ballkan, pasi ka qenë në kontakt me një person të infektuar me koronavirus.

Ministria e Jashtme ruse ka thënë më 27 tetoe se diplomati 70-vjeçar “ndjehet mirë”, mirëpo është vetizoluar si masë parandaluese.

“Vizitat dhe takimet e planifikuara më herët janë shtyrë”, ka thënë kjo ministri.

Lavrov është kthyer nga Greqia më 26 tetor.

Ai kishte planifikuar të vizitonte Bosnje-Hercegovinën dhe Serbinë më 28 dhe 29 tetor, respektivisht.

BE-ja me deklaratë të qartë: Asociacioni s’do të jetë pushtet paralel dhe s’do të ketë kompetenca ekzekutive
Bërnabiq: Kosova, sfida më e madhe politike
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration