Grenell: Zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, top-prioritet i Administratës Trump
Rajoni dhe Politika

Grenell: Zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, top-prioritet i Administratës Trump

21.Sep.2020 08:25
0

Para se të arrijë nesër në Kosovë, emisari Richard Grenell ka reaguar përmes “Twitteri”-t, duhe thënë se zbatimi i marrëveshjes së arritur në Washington është një top-prioritet për Administratën Trump.

“Zbatimi i marrëveshjes së nënshkruar nga Kosova dhe Serbia është një top-prioritet për Administratën Trump. Shihemi në Prishtinë dhe Beograd këtë javë”, ka shkruar ai duke i replikuar një postimi të bërë nga ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, rreth kësaj vizite. 

Trumpi gjatë tubimit zgjedhor: Po i ndalim vrasjet masive midis Kosovës dhe Serbisë (video)
"SPUTNIK" nuk i duhet shqiptarëve në asnjë formë në Luginë të Preshevës...!?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration