1/16 e Champions: Liverpool humb sfidën e quajtur “Atletico”, Dortmund befason PSG
Sport

1/16 e Champions: Liverpool humb sfidën e quajtur “Atletico”, Dortmund befason PSG

19.Feb.2020 08:47
0

Janë zhvilluar dy ndeshjet e para të 1/16-tës së Champions League, në mes të Atletico Madrid-Liverpool dhe Borussia Dortmund-Paris Saint Germain.

“The Reds” e humbën ndeshjen e parë pas një kohe të gjatë me rezultat 1 me 0. Saul Niguez, në minutën e 41-të realizoi golin e vetëm për “Los Colchoneros”.

Ndërkaq në ndeshjen tjetër gjermanët i mposhtën francezët, me rezultat 2 me 1. Erling Haaland shënoi golin e parë në minutën e 69-të.

Rezultatin e barazoi Neymar, gjashtë minuta pasi Dortmund shënoi. Ishte në skenë përsëri “Vikingu”, ai që shënoi për rezultatin final.

 
Ja kush është “smartphone” më i mirë në treg!
Pse po armatoset Serbia dhe me çfarë çmimi?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration